Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Přihlášení

Včelařská výstava 27.-30.10.2016 v Katolickém domě v Dědicích

 

Výstavu pořádali Osadní výbor Dědice ve spolupráci s včelařskou prodejnou VČELKA a základní organizací ČSV Vyškov.

Výstava byla uspořádána do několika částí: historické včelařské pomůcky, část prodejní, kde si návštěvníci mohli zakoupit včelí produkty a kosmetiku s medem a včelími produkty a dílničky pro děti. Zde byly připraveny stolky, kam se děti mohly posadit, vymalovat si omalovánku se včelkou, ozdobit perníček nebo vyrobit svíčku ze včelího vosku.

Stěny byly ozdobeny naučnými panely o životě včel a během celé výstavy byly promítány filmy se včelařskou tématikou. Návštěvníci si mohli dát malé občerstvení, posadit se, diskutovat nebo sledovat promítání.

Výstavu zahájil ve čtvrtek 27.10. po 14. hodině jednatel, př. Alán, v 16.30 hod. byla přednáška př. Vaškové o včelích produktech a jejich využití v kosmetice, v sobotu v 16.30 hod. přednášel předseda organizace př. Peloušek o zajímavostech ze života včel. Přítomní návštěvníci pozorně sledovali přednášející a zapojili se do živé diskuse. V pátek dokonce asi 20 návštěvníků požádalo o komentování promítaných fotografií ze včelnice př. Wassergurgera, předsedy Osadního výboru v Dědicích a aktivně se zajímali o život včel.

 

Výstavu navštívilo 231 návštěvníků a v pondělí 31.10.2016 jste si mohli o této akci přečíst ve Vyškovském  Deníku Rovnost podrobný článek

Zde několik fotografií z akce.

                  - ZPĚT