Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Přihlášení

Slavnostní večer ke 115. výročí založení včelařského spolku ve Vyškově

se konal v restauraci "U Kopinců" 8. prosince 2012 (spolek byl založen 27. 12. 1897 v Besedním domě ve Vyškově, zakladatelem byl dědický učitel přítel Fiala ). Pozvaní byli všichni členové naší ZO a sponzoři jak zástupci města Vyškova, obecních úřadů, tak zemědělci. Po zahájení vystoupil předseda organizace Ing. Rek, zavzpomínal na zakladatele, všechny předsedy a představitele, kteří v různých dobách zdárně spolek vedli až do dnešních dnů.Připomněl i rok 2008, kdy za dramatických okolností část včelařů z obcí Opatovice, Studnice, Odrůvky, Lhoty, Pařezovic a Hamilton se odklonila  a založila za přispění okresního výboru včelařů vlastní organizaci. Na ustavující schůzi stávajících členů ZO Vyškov byl zvolen nový výbor a začalo úspěšné období rozkvětu naší ZO. V té době měla organizace 86 členů a k 1. 12. 2012 se rozrostla na současných 105 členů. Za hosty z obecních úřadů vystoupil starosta obce Pustiměř Miloš Nevřala a za ČSCH Vyškov jednatel Stanislav Kadlčík. V další části večera navodily předvánoční náladu koledy a povídání o včelách, zakončené "modlitbou" včelaře.

Před večeří přednesl přípitek př. Matuška, popřál všem příjemnou zábavu a včelkám dobré přezimování a ať se o ně včelaři dobře starají. Po večeři následovala volná zábava a muzikanti vyhrávali až do 23,00 hodin. Součástí večera byla bohatá tombola, převážně zaměřena ke včelám.  Zorganizovat takový večer je nelehká věc. Bylo příjemné, že ti co se přihlásili a přišli se bavili, trošku si i zazpívali, zatancovali, něco popili a domů odjížděli spokojeni, tak to vypadalo z pohledu těch, co se starali, aby všechno bylo tak, jak má být. Horší už bylo, že 17 členů asi zapomnělo, že mají přijít, i to je postoj a jejich odpovědnost. Co na závěr. Je třeba poděkovat těm, kteří měli odvahu do takové akce se pustit. Určitě nebylo všechno, jak mělo být, ale snad stálo za to, se o to pokusit. Výbor děkuje všem, kteří dali do tomboly hodnotné ceny. Zde se můžete podívat na několik fotografií z akce.

 Protože se blíží vánoční svátky a konec roku, přeje výbor všem klidné prožití vánoc a hodně zdraví a štěstí v novém roce.

 zpracoval jednatel

                                    - ZPĚT