Včelařský kroužek mládeže

Dobrý den vážení čtenáři,

Je pravdou, že jsem zanedbal své povinnosti Vás informovat o činnosti včelařského kroužku. Chtěl bych to trošku napravit a seznámit Vás, jak to do dnešního dne fungovalo.

Musím bohužel konstatovat, že COVID 19 pěkně zamával jak s našim životem, zdravím, tak i zájmem dětí o volnočasové aktivity. Děti si našly jinou formu využití volného času a tak zájem o kroužky ve školním roce 2021/22 byl podstatně slabší.

Hledal jsem cestu, jak tuto situaci vyřešit a povedlo se mi, za pomoci ředitele ZŠ Morávkova (Kozina) založit kroužek mladých včelařů. Háček to má však v tom, že kroužek se koná každou středu v rámci družiny a to v době od 14.00 – 15.00 hod.

Samozřejmě se přihlásili i zájemci na Majáku, kde se kroužek koná taky každou středu v době od 16.00-17.00 hod.

Mám to složité, je pravdou, že častokrát jedu z práce rovnou do kroužku na ZŠ Morávkova, pak něco pojím a pokračuji ve své zájmové práci na Majáku.

Nestěžuji si, práce s dětmi mě baví a v kroužku na ZŠ Morávkova vidím perspektivu. Vždy když jsme venku ve včelách, objeví se nový zájemce o včelařství. Věřím tomu, že příští školní rok nás bude víc.

Kroužek má v současné době 9 členů, 6 členů na ZŠ Morávkova a 3 členy na SVČ Maják.

Z 9 členů jsou 2 kluci a 7 děvčat.

Na ZŠ Morávkova se chystáme točit med. Z této akce určitě pořídím pár fotek a uveřejníme je na webových stránkách ZO Vyškov.

Vedoucí včelařského kroužku

Ing. Štefan Ondák

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář